FAQ

FAQ

Soki

1. Co wyróżnia soki RAWSAW?

Nasze soki powstają wyłącznie z najlepszej jakości świeżych i organicznych owoców, warzyw, ziół i superfoods od zaufanych, lokalnych dostawców. Dzięki użyciu zaawansowanej technologii i niezawodnej metody cold press każdego dnia uzyskujemy z wyselekcjonowanych składników maksymalne wartości odżywcze i doskonały smak, które są dla nas pyszną porcją zdrowia każdego dnia.

Lata doświadczeń związanych z dietetyką i filozofią żywienia dały nam ogromną wiedzę i umiejętności, którymi teraz chcielibyśmy podzielić się z Wami. Dlatego stworzyliśmy RAWSAW – markę, która łączy w sobie najwyższej jakości produkty, świetny design i doskonałą obsługę klienta, ponieważ Wasza satysfakcja jest dla nas najważniejsza.

2. Czym różni się metoda cold press od tradycyjnego wyciskania lub blendowania owoców i warzyw w domu?

Jest to jedyna metoda, która pozwala na wyciśnięcie soku o doskonałym smaku i maksymalnych wartościach odżywczych. Stosowany przez nas proces ekstrakcji najświeższych warzyw i owoców dzieli się na dwa etapy:

W pierwszym za pomocą zimnego, nie nagrzewającego się ostrza rozdrabniamy surowe składniki naszych soków. Bardzo istotne jest przeprowadzanie tego procesu w chłodnych temperaturach, aby zatrzymać wszystkie cenne wartości odżywcze zawarte w naturalnych komponentach naszych soków.

Drugi etap polega na powolnym miażdżeniu rozdrobnionych wcześniej składników, ich włókien, całej struktury komórkowej w której skład wchodzą cząstki (często pomijane podczas konsumpcji), które są nośnikami wielu cennych wartości odżywczych. Używamy do tego zaawansowanej technologicznie prasy hydraulicznej, dzięki której udaje nam się uzyskać soki najwyższej jakości, nie marnując przy tym ani kropli.

3. Czy mogę uprawiać sport podczas diety sokowej?

Oczywiście! Polecamy jednak podążać za głosem własnego ciała, ponieważ często proces oczyszczania może być dość wymagający dla naszego organizmu i czasami możemy nie być w pełni naszych sił. Dobrym pomysłem będzie z pewnością sesja jogi – pomoże nam bowiem odnaleźć balans i wejść w harmonię z własnym ciałem. Co do przebiegnięcia maratonu lub intensywnego treningu siłowego – zalecamy ostrożność i czujne monitorowanie stanu Waszej kondycji.

4. Czy mogę pić soki kiedy jestem w ciąży lub podczas karmienia piersią?

Tak, nasze soki dostarczą Ci wielu cennych i szybko wchłaniających się wartości odżywczych, minerałów i witamin, oraz staną się ważnym elementem w codziennej diecie. Jednak jeśli myślisz o przejściu na jedną z diet sokowych – najlepiej poczekajcie do zakończenia laktacji lub skonsultujcie się najpierw ze swoim lekarzem.

5. Co zrobić gdy sok w butelce rozwarstwia się i na dnie widoczny jest osad?

Spokojnie, to nie powód do zmartwień! Jest to naturalną cechą soków cold press – wystarczy dobrze wstrząsnąć butelką przed wypiciem, i gotowe! Sok jest idealnie smaczny i gotowy do wypicia.

6. Dlaczego smak soków czasami różni się od poprzednich?

Jest tak, ponieważ używamy tylko organicznych składników i czasami mogą delikatnie różnić się od siebie smakiem. Jednak dokładamy zawsze wszelkich starań, aby nasze soki były niezmiennie pyszną dawką zdrowia.

7. Czy soki RAWSAW są wegańskie i bezglutenowe?

Oczywiście, używamy tylko i wyłącznie najlepszej jakości warzyw, owoców i super foods. Bez dodatków, bez konserwantów, bez ulepszaczy. Samo zdrowie.

8. Co jeśli jestem uczulony na składnik jednego z soków?

Napisz do nas i zamienimy dany sok w diecie na inny, równie smaczny!

Dostawa

1. Ile czasu mija od produkcji do dostawy soku?

Soki od momentu wyciśnięcia trafiają do Was w ciągu najwyżej 24h, a większości przypadków jeszcze tego samego dnia! Pracujemy 7 dni w tygodniu, na kilka zmian po kilkanaście godzin dziennie, aby zawsze dostarczyć Wam najświeższe i najbardziej wartościowe produkty.

2. Jak długo soki RAWSAW pozostają świeże?

Dzięki dostarczaniu Wam soków w idealnych warunkach termicznych, oraz doskonałych właściwościach metody cold press, soki RAWSAW nadają się do spożycia nawet do 3 dni od daty dostawy! Pamiętajcie jednak o tym, że powinny być szczelnie zamknięte i trzymane w lodówce, najlepiej w temperaturze od 0 do 6 stopni .

3. Kiedy otrzymam zamówione przeze mnie soki?

Soki dostarczamy dnia poprzedzającego wieczorem, do domu lub biura. Nasi kurierzy dojadą do Ciebie między 17-22, oczywiście jeśli podasz dzielnicę, będziemy w stanie określić znacznie węższe ramy czasowe.

4. Czy muszę czekać na kuriera?

Oczywiście…że nie :). 95% naszych dostaw wygląda tak, że Kurier zostawia zdrowe pudełko na ochronie Twojego budynku (za furtką w przypadku domów) lub pod samymi drzwiami mieszkania. W przypadku braku kodów do domofonów lub wystąpienia innych okoliczności dostawa ustalana jest indywidualnie. Nasi kurierzy są bardzo kreatywni i elastyczni!

5. W jakich godzinach mogę się skontaktować z RAWSAW?

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku między 8:30-16:30. Po za tymi godzinami prosimy o kontakt mailowy.

6. Czy mogę zmienić adres dostawy?

Kiedy tylko chcesz! Wystarczy dać nam znać telefonicznie lub mailowo odpowiednio wcześnie(choćby rano w dniu dostawy ?

7. Czy mogę zamówić detox na weekend/dni wolne?

Oczywiście, detox na weekend dostarczamy w piątek wieczorem. Jeśli chodzi o święta, ustalmy tę kwestię indywidualnie w zależności od tego kiedy święto przypada. O wszystkich ewentualnych przerwach w dostawach jesteście Państwo informowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

8. Jaki jest koszt dostawy?

Całkowity koszt dostawy na terenie Aglomeracji Warszawskiej wynosi 10 zł.

9. Masz więcej pytań?

Zajrzyj do formularza kontaktowego lub po prostu zadzwoń!:)

10. Na jakim obszarze działa RAWSAW?

Działamy na terenie całej Warszawy i okolic. Wybór dzielnicy możliwy jest przy składaniu zamówienia. Jeśli nie znalazłeś tam swojego miejsca zamieszkania, zadzwoń, ustalimy kwestię dowozu dla Ciebie indywidualnie ?

Detox

1. Na czym polega oczyszczanie organizmu i jakie będę mieć z tego korzyści?

Ciało człowieka z biologicznego punktu widzenia to super inteligentny, nieustannie regenerujący i samodzielnie oczyszczający się mechanizm. Czasami trzeba jednak mu w tym pomóc, ponieważ nie zawsze jest w stanie udźwignąć zadań jakie mu powierzamy. Za każdym razem kiedy spożywamy przetworzoną żywność, tłuszcz, cukier, alkohol, kofeinę oraz inne ciężkostrawne elementy do naszego ciała dostają się toksyny, a w organizmie zalegają niepożądane substancje. Możemy się jednak ich łatwo pozbyć i pozwolić naszemu układowi trawiennemu odpocząć poprzez przejście na niezawodną dietę sokową.spożywamy wyłącznie surowe soki z owoców i warzyw tłoczone na zimno, nie zapominając oczywiście o dużych ilościach wody. Dzięki ekstrakcji w niskich temperaturach zawarte w naszych sokach minerały, witaminy i enzymy błyskawicznie wchłaniane są do krwiobiegu, a organizm zaczyna samodzielnie eliminować niechciane komórki, ponieważ nie musi już wykonywać swojej codziennej pracy. Efektami takiej kuracji są:

  • oczyszczone ciało i umysł,
  • mnóstwo dobrej energii
  • poprawa cery i wyglądu skóry
  • regeneracja organizmu
  • dobre samopoczucie

2. Jak się będę czuł/a podczas detoksu?

Proces oczyszczania jest dla organizmu dosyć wymagający, w związku z czym na początku kuracji możemy poczuć się odrobinę osłabieni. Może się to objawiać także poprzez silny chwilowy głód, jednak już po pierwszym dniu detoksu uczucie to powinno ustąpić.

Pod koniec pierwszego dnia prawdopodobnie poczujecie przypływ energii, lekkość i poprawę nastroju. Wiąże się to z faktem zwolnienia organizmu z obowiązku trawienia (wszystkie wartości odżywcze trafiają prosto do krwiobiegu), przez co poczujemy powrót sił witalnych i energii do działania.

3. Czy oczyszczanie to także odchudzanie?

Owszem, podczas np. 3 dniowy prawdopodobnie odnotujemy spadek wagi o około 1-2 kg. Jest to związane z wyeliminowaniem wcześniejszych nawyków żywieniowych, więc jeśli chcemy utrzymać efekt diety to powinniśmy wówczas wprowadzić stałe zdrowe zmiany w naszej codziennej diecie.

4. Czy są jakieś przeciwwskazania przed detoksem?

Odradzamy pełną dietę detoksykacyjną w trakcie ciąży i laktacji. Jest to bardzo wymagający czas dla Twojego organizmu i najlepiej pozwolić mu w pełni sił przejść przez to ten proces. Zachęcamy do wybrania jednej z diet po zakończeniu karmienia piersią – pozwoli to Twojemu ciału harmonijnie powrócić do normy, poprawi wygląd Twojej skóry i naładuje Cię witalnością i zdrowiem płynącym z warzyw i owoców.

Jeśli jesteście w trakcie leczenia przewlekłej choroby, przyjmujecie stale leki, lub cierpicie na inne dolegliwości najlepiej skonsultujcie się z lekarzem i zapytajcie czy powinniście rozpocząć dietę oczyszczającą

5. Jak długo powinna trwać kuracja jeśli wykonuje ją po raz pierwszy?

Organizm każdego z nas jest zupełnie inny i różnią się także nasze preferencje. Jeśli nie mieliście nigdy styczności z sokami cold press i chcielibyście spróbować jak zasmakują Wam nasze kompozycje smakowe – spróbujcie jednodniowej diety RAWSAW. Dzięki temu przekonacie się jak wspaniałe uczucie daje pozwolenie swojemu ciału na odpoczynek od codziennych nawyków żywieniowych. Jeśli jesteście zdecydowani na podjęcie kuracji proponujemy tę trwającą 3 dni. To optymalny czas, który nie powinien stanowić dla Was problemu, a będziecie już mogli poznać dobroczynne efekty diety – eliminację toksyn, subtelne oczyszczenie organizmu, pełne witamin odżywienie. Wasze ciało z pewnością będzie Wam wdzięczne i odpłaci się zwiększoną witalnością, a także wspaniałym samopoczuciem. Warto pamiętać iż naturalnie zwiększony okres kuracji przyniesie jeszcze większe efekty detoksykujące, dlatego jeśli macie już doświadczenie w diecie warzywno-owocej i chcecie osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty – spróbujcie naszej diety 5 dniowej.

6. Jeśli powtarzam kurację to jak długa powinna być w stosunku do pierwszego detoksu?

Jeżeli macie już doświadczenie w oczyszczaniu to polecamy podążać za swoją intuicją. Jeśli dieta 2-3 dniowa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów to wybierzcie tym razem zaawansowaną dietę 5 dniową. Natomiast jeśli planujecie jeszcze dłuższy detox – najlepiej skonsultujcie się wcześniej z Waszym lekarzem.

7. Czy kolejność picia soków ma znaczenie?

Istotnie, dlatego polecamy podążać za ustaloną przez nas numeracją. Jednak jeśli z jakiegoś powodu chcielibyście zamienić dane soki ze sobą to świat nie stanie do góry nogami. Kolejność soków wynika z ich specyfiki i dostosowaniu jej do Waszego planu dnia – np. zielone soki najlepiej pić rano, ponieważ zawarte w nich witaminy i minerały najlepiej wchłaniają się na pusty żołądek.

8. Co jeśli wypiję sok przed/po zalecanym terminie?

Prawdopodobnie nic złego się nie stanie, jednak polecamy trzymać się opisanych przez nas sugerowanych pór wypicia soków, ponieważ dzięki temu uda Wam się wykreować zdrowe nawyki, które zostaną z Wami po zakończeniu diety i jednocześnie uzyskacie najlepsze efekty oczyszczania. Jeśli jednak zapomnicie o wypiciu któregoś z soków, lub nie uda Wam się zabrać go ze sobą to adekwatnie przesuńcie wypicie pozostałych soków, bądź wypijcie go w późniejszym dniu (trzymane w lodówce i szczelnie zamknięte nasze soki nadają się do spożycia nawet do 4 dni od dnia dostawy).

9. Podczas kuracji poczułam/em się bardzo głodny i mam ochotę zjeść przekąskę. Czy będę musiał/a zacząć od początku?

Polecamy wytrzymać – głód wynikający ze zmiany nawyków żywieniowych po jakimś czasie minie, a prawidłowo przeprowadzony proces oczyszczania będzie mieć najlepsze efekty. W momentach słabości najlepiej napić się wody lub ziołowej herbaty. Po 1 dniu Wasz organizm powinien się dostosować do trybu detoksu, a każda butelka soku pozostawi w Was długotrwałe uczucie sytości.

Jeśli jednak głód będzie naprawdę nie do wytrzymania, wówczas najlepiej zjeść odrobinę surowych owoców, warzyw lub garść ekologicznych orzechów, a potem powrócić do planu diety.

10. Jak rozpocząć i zakończyć kurację?

Każdy moment jest dobry na rozpoczęcie oczyszczania, jednak polecamy przygotować się do kuracji poprzez kilkudniową dietę warzywno-owocową lub ewentualnie lekką dietę roślinną. Dzięki temu proces detoksykacji będzie mieć łagodniejszy przebieg, a efekty będą szybciej widoczne.

Po zakończeniu kuracji należy trzymać się podobnego planu i pozwolić organizmowi na 2-3 dniowy harmonijny powrót do normalnej diety, lub wykorzystać tę okazję jako świetny pretekst do wykreowania nowych, lepszych nawyków żywieniowych.

W obu przypadkach bardzo ważne jest trzymanie się zasady 5 posiłków dziennie, dzięki którym nasze ciało przyzwyczai się do regularności picia soków, a być może również zachowa ten zdrowy nawyk również po zakończeniu kuracji.

Jeśli w ciągu tych dni będziecie mieć ochotę odpocząć od gotowania i spróbować idealnie zbilansowanego cateringu dietetycznego – napiszcie do nas, a pomożemy Wam dobrać jedną z opcji w pysznej ofercie Miód Malina! 🙂